Dom i Wnętrze

Budownictwo z prefabrykatów – jak wygląda w praktyce?

Prefabrykowane ściany betonowe oraz inne elementy konstrukcyjne doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie liczy się czas. Ich zastosowanie umożliwia znaczne skrócenie robót budowlanych. Nowoczesne prefabrykaty wyróżniają się też wysoką jakością wykonania.

Zastosowanie prefabrykatów w budownictwie

Prefabrykaty przeznaczone są do wykonania zarówno ścian wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W halach produkcyjnych wytwarza się także stropy i wszelkie inne elementy niezbędne do wzniesienia budowli. Są one dokładnie dostosowane do potrzeb konkretnego projektu – posiadają otwory okienne i drzwiowe oraz przeznaczone na wszelkie niezbędne instalacje.

Prefabrykowane ściany betonowe znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie mieszkalnym, ale i przemysłowym. Używa się ich do budowy domów jednorodzinnych, bloków wielorodzinnych, budynków użyteczności publicznej, budynków inwentarskich i produkcyjnych.

Nowoczesne budownictwo prefabrykowane

Ściany prefabrykowane to elementy w całości wykonane w hali produkcyjnej. Do ich wytworzenia używa się najwyższej jakości materiałów, z zachowaniem najlepszych standardów. Najpierw ich parametry, takie jak grubość, rodzaj betonu czy ilość i rozmieszczenie zbrojeń określane są w biurze projektowym.

Następnie elementy konstrukcyjne, czy to na potrzeby konkretnych inwestycji, czy według najpopularniejszych wzorców, wytwarzane są na produkcji. Stąd transportowane są na plac budowy, gdzie specjalnie przeszkolona ekipa budowlana łączy je ze sobą zgodnie ze szczegółowymi wskazówkami dostarczonymi przez producenta. Pozwala to znacznie zredukować ilość prac do wykonania na placu budowy oraz skrócić czas trwania tych prac.

Zalety budownictwa z prefabrykatów

Zastosowanie prefabrykowanych ścian betonowych posiada wiele zalet – można by je długo mnożyć. Należą do nich przede wszystkim:

– łatwy i szybki montaż – według szczegółowych wskazówek producenta;
– brak konieczności deskowania, szalowania i murowania – czysta i szybka budowa;
– gładka wewnętrzna powierzchnia ściany, możliwość wyboru faktury zewnętrznej powierzchni ściany;
– prefabrykowane ściany betonowe można zamówić wraz z otworami na okna, drzwi oraz instalacje;
– oszczędność pieniędzy – koszty budowy z prefabrykatów są niższe;
– znacznie lepsza organizacja pracy na budowie;
– eliminacja problemów z zatrudnieniem personelu na budowie;
– niezależność realizacji inwestycji od warunków zewnętrznych i pory roku;
– budowa nie jest uciążliwa dla pobliskich nieruchomości;
– wysoka jakość użytych materiałów – współczesne prefabrykaty mają niewiele wspólnego z budownictwem z wielkiej płyty z okresu PRL.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny prefabrykowane ściany betonowe.