Dom i Wnętrze

Czy opłaca się inwestować w domy szkieletowe?

Domy szkieletowe, popularnie nazywane również kanadyjczykami powstały w latach 90 XX wieku. Popularność tych domów z roku na rok rosła, ponieważ drewno okazało się bardzo dobrym i tanim materiałem budowlanym. Czy są to jednak domy, które można stawiać we wszystkich warunkach atmosferycznych? Czy każdy może pozwolić sobie na budowę takiego domu?

Domy szkieletowe – zalety

Warto przyjrzeć się zaletom, jakie posiadają domy szkieletowe. Przede wszystkim należy do nich zaliczyć finanse, które są o wiele mniejsze, jeżeli mamy je porównać do domu murowanego. Do tego trzeba wspomnieć, że są to domy, które w przyszłości będzie można modelować w dowolny sposób. Wśród innych zalet należy wymienić okres budowy, który jest bardzo krótki. Na przeciągu kilku miesięcy (nawet pół roku) przy sprawnie poruszającej się ekipie budowlanej można mieć gotowy dom do zamieszkania. Budowę domu drewnianego można rozpocząć nawet zimą, domu murowanego nie. 

Wady domów drewnianych

Zanim jednak będziemy chcieli zainwestować w technologię szkieletową należy przyjrzeć się wadom takich budynków. Po pierwsze – tego rodzaju domy, budynki nie mogą mieć dużych rozmiarów. Jeżeli więc myślimy o tym, aby zbudować wielką willę z kilkunastoma pokojami, to musimy zapomnieć o drewnie, ponieważ cała konstrukcja się nie utrzyma. Jeżeli chcemy postawić domy szkieletowe, to musimy być pewni, że na koncie mamy odpowiednie pieniądze do tego, aby doprowadzić dom do stanu zamkniętego. Musimy zdawać sobie również sprawę z tego, że istnieją duże kłopoty z aranżacją wnętrz drewnianych pomieszczeń.