Dom i Wnętrze

Domy drewniane pod klucz – kilka najważniejszych ciekawostek

Domy drewniane pod klucz powstające na przeciągu kilku miesięcy? Czy domy murowane na które czeka się ponad rok? Jeżeli mamy patrzeć na czas budowy to wszystko przemawia za domami szkieletowymi. Zanim jednak powiemy tak należy dowiedzieć się o tych konstrukcjach kilku rzeczy.

Domy drewniane pod klucz – korzyść dla zdrowia

Domy drewniane pod klucz polecane są osobom, które mają problem z drogami oddechowymi. Do zbudowania takiego domu używa się drewna iglastego z rejonów północnych w których pozostaje żywica. W domu żywica będzie wydzielała w dalszym ciągu olejki eteryczne, które korzystnie wpływają na drogi oddechowe i płuca. Dodatkowo drewno jako naturalny materiał budowlany nie wywołuje żadnych alergii. Elementy drewniane pomagają również zachować naturalny balans wilgoci w pomieszczeniach. Specjaliści udowadniają również, że obecność drewna ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne.

Ekologiczny i ciepły materiał budowlany

Domy z drewna pod klucz są budowlami ekologicznymi, które szybko mogą przeistoczyć się w budynki pasywne. Tego rodzaju budynki stworzone są z odnawialnego surowca, który na dodatek nie potrzebuje zbyt dużej obróbki. Wszystkie domy drewniane ustawione według odpowiednich standardów potrzebują o wiele mniej energii na ocieplenie całości. Należy jednak pamiętać o zastosowaniu odpowiedniej warstwy izolacyjnej, która spowoduje, że ciepło we wnętrzach może utrzymać się przez bardzo długi okres. Jeżeli ktoś docenia obecność natury, to tego rodzaju domu są dla niego idealną propozycją.