Dom i Wnętrze

Donice XXL – jeden z niezbędników w ogrodzie

Jak sprawić, aby zwykły skrawek zieleni wokół domu zmienił się nie do poznania? Wystarczy odrobina czasu i dobrych chęci, aby teren przy domu zamienić w wyjątkową przestrzeń wypoczynkową. Jakie meble i dodatki wybrać, aby cieszyć się komfortem i doskonałą jakością?

Zieleń – odpoczywaj w najlepszym otoczeniu

Zieleń wpływa na nas kojąco – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Obecność roślin dookoła nas pozwala nam zrelaksować oczy, odetchnąć pełną piersią. Chcąc odpowiednio zaaranżować nasz ogród przede wszystkim zadbajmy o ten element – o zieleń! Pierwszym krokiem będzie wysianie pięknej trawy – w sklepach ogrodniczych znajdziemy wiele interesujących mieszanek. Jeśli wolimy szybsze rozwiązania możemy skorzystać z trawy w rolkach – jest to opcja, która świetnie sprawdza się w niewielkich ogrodach.

Dekorując taras również możemy zadbać o zieleń – donice XXL pozwolą nam stworzyć zielony mur wykonany z niewielkich iglaków czy krzewów i odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Poza krzewami i iglakami warto również postawić na lawendę i zioła, które doskonale prezentują się w naszym klimacie i z pewnością staną się ozdobą każdej strefy wypoczynkowej w okresie lata.

Jakie meble ogrodowe wybrać?

By móc cieszyć się latem blisko domu koniecznie zadbajmy o wybór odpowiednich mebli ogrodowych. Do najchętniej wybieranych zalicza się meble technorattanowe i te wykonane z naturalnego rotangu. Meble technorattanowe oparto na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo, co pozwoliło na zabezpieczenie ich przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Technorattan posiada zwartą strukturę, która nie chłonie wilgoci i brudu. Czyszczenie takich powierzchni nie sprawi problemu. Uzupełnieniem miejsca wypoczynkowego może być parasol ogrodowy.