Ciekawe

Elegancki pierścionek zaręczynowy

Wybór pierścionka zaręczynowego to spore wydarzenie – mężczyźni na szczęście dzisiaj mają do dyspozycji nie tylko Internet, ale i całą masę sklepów jubilerskich, w których olbrzymi wybór pozwala na dobranie odpowiedniego rodzaju biżuterii. Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego pierścionka zaręczynowego? Oto kilka wskazówek!

Materiał – z czego powinien być wykonany pierścionek zaręczynowy?

Bez wątpienia pierścionek zaręczynowy powinien być nie tylko piękny, ale i trwały. Kupujący powinni pamiętać, że jest to biżuteria noszona na co dzień (jak obrączka). Konieczne jest wybranie takiego kruszcu, który bezie odporny na zarysowania, wilgoć, odkształcenia. Najlepszym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest wybór złota próby 585, w którym znajdziemy optymalny stosunek złota oraz ligury. Ligura to połączenie innych metali, które łączone są ze złotem, tworząc trwały stop.

Decydując się na złoto pamiętajmy również, że możliwe jest uzyskanie go w różnych odcieniach – najpopularniejszym żółtym, ale także białym, różowym.

Kamienie szlachetnie w pierścionkach zaręczynowych

Zdecydowana większość pierścionków zaręczynowych posiada kamienie w różnorodnych oprawach. Przyjęło się, że jednymi z najchętniej i najczęściej kupowanych są pierścionki z diamentami. Diamenty wspaniale odbijają światło i świetnie prezentują się w otoczeniu złota, warto jednak mieć świadomość, że obecnie wybór kamieni szlachetnych jest znacznie większy. Warto podpytać wybrankę serca o ulubione kolory czy też kamienie – bardzo ułatwi to wybór, a jednocześnie sprawi wybrance serca jeszcze więcej radości. Kamień szlachetny może być wybrany z szerokiej palety: tanzanity, szafiry, szmaragdy, rubiny. Możliwy jest także wybór pierścionka łączącego kamienie półszlachetne (np. ametysty) z diamentami.

zestawy ogrodowe z parasolem lampy w ogrodzie krzesła ogrodowe metalowe