Dom i Wnętrze

Materac 140×200 – typ i cena

Każdy materac 140×200 zawsze musi być w odpowiedni sposób przetestowany przed zakupem. Nie wolno kupować takich produktów na ślepo, ponieważ możemy sobie tylko zaszkodzić przez co nie tylko komfort naszego snu znacznie się pogorszy, ale również możemy zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Materac 140×200 – cena

Dobrej jakości materac 140×200 dopasowany do naszych potrzeb to koszt około 700 do 1200 złotych. Są również droższe lub tańsze modele, jednak jak pokazują statystyki średnio tyle wydajemy na materac, który naprawdę pozwala nam na długi oraz zdrowy sen. Przy czym nie zapominajmy o tym, żeby nie kierować się samą ceną. Poza tym samodzielne sklepy oferują na ogół o wiele droższe modele takich materacy, niż znane nam powszechnie sieciówki. Dobrym wyjściem jest zakup materaca z sieci, które wysyłane są prosto z hurtowni (nie ma doliczenej marży), który bezpłatnie można testować przez 30 dni. Jeżeli nie będzie nam on odpowiadał, to zawsze będziemy mieli możliwość jego odesłania.

Typy materacy do sypialni

Należy wiedzieć jakie są typy materacy do sypialni oraz komu są one polecane. Materac 140×200 sprężynowy polecany jest osobom ceniącym tradycyjne rozwiązania w sypialni. Ten wykonany z pianki wysokoelastycznej dopasowuje się do kształtu ciała człowieka. Złym wypełnieniem jest z kolei pianka poliuretanowa, jeżeli chodzi o piankowe powierzchnię do spania. Materace lateksowe doradzane są osobom, które cenią sobie komfortowe, sprężyste powierzchnię do spania. Powinny się one również znaleźć w sypialniach alergików.