Dom i Wnętrze

Przepis na przyjemne gotowanie

Jak sprawić, aby codzienne gotowanie stało się przyjemnością a nie nudnym obowiązkiem? Z pewnością krokiem, który pozwoli na uprzyjemnienie tego procesu jest zakupienie nowoczesnych garnków i patelni. Przydatne okażą się również książki kucharskie, zawierające zupełnie nowe i innowacyjne przepisy, które zmienią nasze nawyki żywieniowe. Od czego zacząć?

Znajdź garnki i patelnie dopasowane do swoich potrzeb

Olbrzymia różnorodność garnków i patelni na polskim rynku sprawia, że wybór konkretnego zestawu może zająć nam sporo czasu. Producenci pokazują zestawy złożone z kilku lub kilkunastu elementów, które różnią się wykonanie, kolorami, pojemnością, dodatkami. Przed konkretnym zakupem warto zadać sobie pytanie jakie garnki faktycznie będą nam potrzebne w kuchni.

Wśród najchętniej wybieranych obecnie rozwiązań wymienia się garnki ze stali nierdzewnej, zabezpieczone przed korozją, działaniem wysokich temperatur, odkształceniami. Takie garnki często uzupełniane są o wewnętrzne miarki, lejki, cedzaki. Ciekawą innowacją są dyski umieszczane w dnach garnków, których zadaniem jest równomiernie rozprowadzanie ciepła wewnątrz naczynia. Garnki posiadają również idealnie przylegające pokrywki ze szkła hartowanego.

Patelnia do zadań specjalnych

Smażone potrawy mają wyjątkowy smak, któremu trudno się oprzeć. Patelnie Gerlach pozwolą na smażenie ulubionych dań z zachowaniem ich smaku, ale także na minimalnej ilości tłuszczu – wpłynie to na zmniejszenie kaloryczności potrawy! Patelnie te posiadają dno wykonane z powłok ceramicznych, które zmniejszają ryzyko przywierania jedzenia podczas smażenia. Dla wygody użytkowników patenie uzupełniono o wygodne, profilowane rączki. Patelnie również mogą posiadać specjalne dyski w dnach.