Dom i Wnętrze

Sypialnia w małym pokoju – dobry pomysł na jej urządzenie

Sypialnia w małym pokoju sprawia, że dosłownie mamy wszystko pod ręką. Musimy jednak zastosować inteligentne sztuczki podczas urządzania takiego pomieszczenia, dzięki czemu nie przeładujemy swojej sypialni i stworzymy idealne miejsce do odpoczynku po najbardziej męczącym dniu.

Sypialnia w małym pokoju i minimalizm

Należy przyznać, że idealnie sprawdza się sypialnia w małym pokoju urządzona w stylu skandynawskim – minimalistycznym. Im mniej mebli, im mniej zdobień (ta liczba w tym przypadku może dochodzić do zera), tym dla naszej sypialni lepiej. Można ograniczyć się w tym przypadku do jednego łóżka w opływowych kształtach oraz do małego stolika nocnego znajdującego się po jednej stronie łóżka. Zamiast stolika można zdecydować się na ławę znajdującą swoje miejsce w nogach łóżka. Im mniej mebli, tym większa szansa, że uda nam się uzyskać pomieszczenie harmonijne i uda nam się zapewnić sobie samemu spokojny, długi sen.

Triki architektonicznie

Sypialnia w małym pokoju powinna być dobrze oświetlona. Stanie się tak poprzez wstawienie tutaj dużego okna w ładnej oprawie. Przydać się również może duża lampa pod sufitem, jak również lampki nocne, które mogą być również mocowane na ścianie. Do innych trików architektonicznych zalicza się ogromnych rozmiarów lustro, które może być zawieszone na ścianie, np. na przeciwko łóżka. Ozdobne pasy na ścianie ciągnące się od samej góry do samego dołu również wpłyną na to, że cała sypialnia będzie wydawała się jeszcze większa niż jest w rzeczywistości.