Dom i Wnętrze

Wybór i montaż wanny prostokątnej

Osoby, które decydują się na urządzenie łazienki od nowa, najczęściej wybierają wanny prostokątne. Nic dziwnego, ich regularne kształty umożliwiają umieszczenie ich nawet w najmniejszym pomieszczeniu i nie zabierają tak bardzo potrzebnej przestrzeni. Co bardzo ważne, w sklepach znaleźć można tak ogromny wybór wanien prostokątnych, że warto dowiedzieć się o nich nieco więcej, zanim ruszy się na zakupy.

Jaką wannę prostokątną wybrać?

Jeśli chodzi o wanny prostokątne, ostatnimi czasy bardzo popularnym wyborem są wanny akrylowe. Tym co je wyróżnia, jest ich niewielka waga oraz doskonałe trzymanie ciepła. Są one odporne na przebarwienia i działanie różnych środków chemicznych. Co ważne, bez żadnego problemu można w nich zamontować hydromasaż i urządzić sobie mały ośrodek SPA we własnej łazience. Kolejnym wariantem, na który decyduje się bardzo duża liczba osób, są wanny stalowe.

Pokrywająca je emalia czyni je bardzo trwałymi i odpornymi na uszkodzenia. Ogromnym plusem jest ich niewielka cena oraz fakt, że mogą przybierać najróżniejsze kształty. Niestety, nalana do nich woda dość szybko stygnie i nie ma możliwości montażu w nich hydromasażu. Ostatnim rozwiązaniem, stosunkowo dość rzadko spotykanym w sklepach, są wanny wykonane z żeliwa. Już na pierwszy rzut oka wyróżnia je niesamowity wygląd oraz solidność i trwałość. Niestety, ich wybór w sklepach wciąż nie jest zachwycający, są one dość zimne, a ich ogromna waga może być przeszkodą we wniesieniu ich do łazienki.

Sposób montażu wanien prostokątnych

Wanny prostokątne można montować w najróżniejszych miejscach łazienki. Najpopularniejszym wariantem wciąż są wanny przyścienne, które jak sama nazwa wskazuje, montuje się wzdłuż ściany. Osoby, które wybierają wanny narożne, umieszczają je na środku pomiędzy dwoma narożnymi ścianami. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które umieszcza w swoich projektach coraz większa liczba uznanych projektantów wnętrz, są wanny wolnostojące. Jest to rozwiązanie bardzo efektowne i doskonałe do łazienek o dużych rozmiarach. Warto zadbać o to, by stojąca na środku pomieszczenia wanna była bardzo efektowna i estetyczna oraz przyciągała wzrok już od momentu wejścia do pomieszczenia. Stosunkowo rzadko spotykanym rozwiązaniem są wanny do zabudowy, które wpuszcza się w podłogę łazienki. Właściciele dużych łazienek z pewnością powinni zwrócić uwagę na ten wariant, ponieważ jest on bardzo oryginalny i rzadko spotykany.