Strona główna » Chirurgia plastyczna – czy przywróci nam piękny wygląd?
Zdrowie i Uroda

Chirurgia plastyczna – czy przywróci nam piękny wygląd?

Chirurgia plastyczna to prężnie rozwijająca się gałąź medycyny, który oferuje nam coraz ciekawsze zabiegi. Zadaniem chirurgii plastycznej jest poprawienie defektów ciała lub też zmian, wynikłych np. po ciąży czy nagłej utracie wagi. Współczesna chirurgia plastyczna oferuje nam szeroki wachlarz zabiegów, dzięki którym nasza skóra odzyska jędrność, a my sami poczujemy się znacznie lepiej.

Czy zabiegi chirurgii plastycznej są dla każdego?

Myśląc o zabiegach chirurgii plastycznej przede wszystkim chcemy poprawić nasz wygląd. Musimy być jednak świadomi, że istnieje szereg przeciwwskazań i obostrzeń, których zadaniem jest ochrona pacjentów przed możliwymi powikłaniami. I tak zdecydowana większość zabiegów chirurgii plastycznej nie jest wykonywana na pacjentach do 18. roku życia (o ile nie istnieją do tego wskazania medyczne). Wykluczone z zabiegów są również panie w ciąży i okresie połogu.

Czy zabiegi takie są bezpieczne?

Zabiegi chirurgii plastycznej wykonywane w topowych placówkach przez doświadczonych lekarzy są bezpieczne, a ich wyniki uzależnione są również od współpracy pacjenta z lekarzem. Nowoczesne urządzenia do chirurgii plastycznej pozwalają na przeprowadzenie takich zabiegów w sposób bezpieczny. Wśród najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej wymienia się lifting twarzy, ale również plastykę uszu, nosa, podbródka, zabieg powiększania lub pomieszania piersi.

Jak przeprowadzane są zabiegi chirurgii plastycznej?

Zdecydowana większość zabiegów chirurgii plastycznej przeprowadzana jest na znieczuleniu ogólnym. Oznacza to, że podczas zabiegu konieczna jest obecność wykwalifikowanego anestezjologa. Przed zabiegiem z wykorzystaniem narkozy konieczne jest przeprowadzenie wszelkich niezbędnych badań oraz wykonanie wywiadu lekarskiego, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do zabiegu czy narkozy.

 

 

https://lewisma.org/kaski-jezdzieckie-praktyczne-wskazowki-ktore-ulatwia-zakup/ https://magicflvacation.com/stworz-przytulna-i-komfortowa-sypialnie/ https://amata-us.org/wysoka-jakosc-pasz/