Strona główna » Czy rozmiar materaca ma znaczenie?
Dom i Wnętrze

Czy rozmiar materaca ma znaczenie?

Wybór materaca to ważne zagadnienie, które wpłynie bezpośrednio na jakość snu i zdrowie użytkownika. Szeroki wybór materaców sprawia, że możliwe jest idealne dopasowanie materaca do konkretnych potrzeb. Jaki rozmiar materaca wybrać? Czy istotne jest wypełnienie materaca?

Materace 90×200 cm – jak je wykorzystać?

Materace 90×200 to produkty dedykowane do łóżek pojedynczych, zarówno dla osób dorosłych, jak i młodzieży. Taka szerokość materaca gwarantuje wygodny i spokojny sen, możliwość przybrania komfortowej pozycji. Materace 90×200 cm dostępne są w różnych wersjach – bez trudu znaleźć można materace piankowe o tych wymiarach, dostępne są także materace sprężynowe czy kieszeniowe. Kluczem do wygodnego snu jest dopasowanie rozmiarów materaca, jego twardości oraz wypełnienia do własnych potrzeb. Materace mogą mieć określoną twardość, którą określa się literą H i cyfrą od 1 do 4, gdzie 1 oznacza bardzo miękki, a 4 – bardzo twardy. Materace miękkie zalecane są osobom o wadze do 80 kg, materace twardsze – powyżej tej wagi.

Nowoczesne materace 100×200 cm

Szersze materace 100×200 to powszechny zakup – materace takie gwarantują wygodny, komfortowy sen. Materace o szerokości 100 cm chętnie wybierane są do pojedynczych łóżek w domu, ale też w hotelach, pensjonatach. Materace 100×200 mogą posiadać rdzeń wykonany z trwałych sprężyn, jak również wielu warstw pianek, w tym pianki termoelastycznej, która mięknie i ugina się pod wpływem ciepła ciała. W materacach 100×200 cm znaleźć można też pianki lateksowe, które cenione są przez wzgląd na ich strukturę. Pianki lateksowe są idealnym rozwiązaniem dla alergików – tego rodzaju tworzywo nie jest podatne na namnażanie się bakterii i roztoczy, dlatego sen jest znacznie spokojniejszy, co jest niezwykle istotne przy alergiach.

 

 

https://inclusion-fp7.org https://web7group.com https://valueformichigan.com