Strona główna » Depilacja laserowa – czym jest i co daje?
Beautiful female legs, ass back body isolated over white background. lying on the floor with long leg, Beauty spa and skin care concept.
Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – czym jest i co daje?

Mówi się, że depilacja laserowa jest jedną z najczęściej przeprowadzanych zabiegów depilacyjnych na świecie. Nic dziwnego – w dzisiejszych czasach czas to pieniądz dlatego zaoszczędzenie czasu na depilacji skóry w przyszłości jest bardzo cenne. Wszystko to związane jest z faktem, że depilacja laserowa jest zabiegiem permanentnym – czyli takim, który jest efektywny do końca życia człowieka! Jak to działa?

Depilacja laserowa – zasady działania

Depilacja laserowa jak sama nazwa wskazuje opiera się na działaniu lasera. Jest to urządzenie, które emituje wiązkę światła o określonej długości fali – przykładowo 700 nanometrów. Jeszcze kiedyś lasery nie były tak zoptymalizowane technologicznie jak teraz. Wszystko zależało od wiedzy i doświadczenia użytkownika lasera, który analizując karnację skóry klienta dobierał długość wiązki światłą i moc lasera. Jest to bardzo ważne gdyż każda skóra nieco inaczej pochłania promienie świetlne i inaczej reaguje na moc lasera. Zbyt duża moc mogłaby wywołać bolesne oparzenia na skórze, których nikt nie chciałby doświadczyć.

Sprawdź: https://depilacja.pl/

W dzisiejszych czasach depilacja laserowa jest dużo bardziej zaawansowana pod względem technologicznym. Lasery używane w trakcie zabiegu same, w sposób automatyczny nastawiają parametry mocy i długości wiązki światła. Dzięki temu zawsze ma się pewność, że owe parametry są idealnie dobrane pod każdego klienta. Wiązka światła pada na skórę rozgrzewając ją do wartości 65-75 stopni Celsjusza. Wiązka światła niesie ze sobą pewną energię, która pochłaniana jest przez melaninę (barwnik skóry). Nagrzanie melaniny sprawia, że sąsiadujące z nią cebulki włosowe zostają uszkodzone. Jeżeli zostaną uszkodzone w fazie wzrostu to nigdy już się nie odbudują – co sprawi, że włosy już nigdy nie odrosną!

Depilacja laserowa – czy to jest bezpieczne?

Badania naukowe jednocześnie wskazały, że depilacja laserowa jest procesem w pełni bezpiecznym. Dużo lepiej zaufać naukowcom, którzy swoje życie poświęcają badaniom, aniżeli osobom trzecim, którzy nie mają z tym nic wspólnego.

https://healthysaulttribe.com/spodnie-do-jazdy-konnej-jaki-model-wybrac/ https://amata-us.org/wysoka-jakosc-pasz/ Biurko białe