Strona główna » Drewniane meble kuchenne – warto?
Dom i Wnętrze

Drewniane meble kuchenne – warto?

Producenci wyposażenia kuchennego otwierają przed nami ogrom możliwości. Obiektem pożądania znacznej części osób stojących przed wyzwaniem urządzenia kuchni są meble z drewna. Czym charakteryzują się drewniane meble kuchenne? Czy warto postawić właśnie na nie? Sprawdź!

Naturalne rozwiązania

Meble kuchenne wykonane z drewna są kwintesencją ponadczasowej elegancji. Ich ogromnym walorem jest imponujący wygląd. Naturalnie usłojona powierzchnia wnosi do każdej aranżacji ciepło i klasę. Ze względu na duże zróżnicowanie oferty, drewniane meble doskonale wpisują się w klimat zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji.

Drewno, szczególnie egzotyczne, cenione jest w meblarstwie za swoją wysoką trwałość. Twarde gatunki poddawane starannej i regularnej impregnacji zachowają swoją nienaganną formę przez wiele lat. Pęknięcie na froncie czy widoczne przetarcie nie oznaczają konieczności kupna nowej zabudowy, ponieważ wyroby z drewna można poddawać renowacji. Niestety, osoby pragnące wyposażyć kuchnię w luksusowe meble kuchenne z drewna muszą przygotować się na niemały wydatek. Koszt zakupu mebli z litego drewna często jest czynnikiem, przez który jesteśmy zmuszeni szukać tańszej opcji.

Nowoczesna alternatywa dla drewna

Taniej oznacza gorzej? Niekoniecznie! Doskonałą alternatywą dla kosztownych mebli z naturalnego surowca są zabudowy z wysokiej jakości płyt MDF, czyli płyty pilśniowej o średniej gęstości wykonanej ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem włókien drzewnych i utwardzających związków. Płyty pokrywane są akrylem, folią lub laminatem. Nowoczesne powłoki znacząco zwiększają odporność frontów. Zabezpieczone szafki nie pęcznieją, nie odkształcają i nie pokrywają nieestetycznymi rysami pomimo kontaktu z czynnikami zewnętrznymi. Co ważne, dzięki powłokom meble nie chłoną zanieczyszczeń, więc utrzymanie ich w nieskazitelnej czystości nie stanowi najmniejszego wyzwania. Meble z płyt MDF zaskakują swoją różnorodnością. Wśród ogromu dostępnych wariantów nie brakuje kolekcji z drewnopodobnymi frontami.