Strona główna » Duży stół ogrodowy – idealne miejsce do podawania posiłków
Dom i Wnętrze

Duży stół ogrodowy – idealne miejsce do podawania posiłków

Ogród czy taras to idealne miejsce do tego, aby latem spożywać tam posiłki czy organizować grilla. Duży stół ogrodowy jest najprostszym i najchętniej wykorzystywanym rozwiązaniem przez osoby pragnące biesiadować blisko natury. Jakie stoły proponują nam producenci? Czy nowoczesne stoły ogrodowe jeszcze nas czymś zaskoczą?

Duży stół ogrodowy z technorattanu

Wśród najchętniej kupowanych mebli ogrodowych dzisiaj bez wątpienia królują komplety technorattanowe. Stół ogrodowy z tego tworzywa odznacza się wysoką odpornością na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Meble technorattanowe oferowane są w rozbudowanych kolekcjach, wśród których znajdziemy zarówno klasyczne sofy i fotele, wygodne leżanki ogrodowe czy właśnie duży stół ogrodowy. Meble takie konstruowane są z materiałów odpornych na wilgoć czy promieniowanie UV – oznacza to, że na długi czas zachowają one wyjątkowy, estetyczny wygląd. Duży stół ogrodowy posiada konstrukcję aluminiową – aluminium jest malowane proszkowo, przez co zabezpieczone jest przed korozją czy odkształcaniem. Dodatkowo aluminium posiada niską wagę, przez co duży stół ogrodowy możemy przenosić z miejsca na miejsce bez większego problemu. Wierzch mebla tworzy plecionka imitująca naturalny rattan – tworzywo to ma nieporowatą strukturę, nie chłonie brudu. Czyszczenie takich powierzchni nie sprawia problemów.

Duży stół ogrodowy w nowoczesnym wydaniu

Alternatywą dla stołów technorattanowych są stoły projektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Duży stół ogrodowy może być osadzony na aluminiowym, widocznym stelażu, zaś jego blat może być wykonany z innowacyjnych tworzyw, takich jak np. mieszanka materiałów syntetycznych z cementem. Innym rozwiązaniem są stoły, w których blat wykonany jest z naturalnego drewna teakowego.