Strona główna » Ergonomia – podstawowa cecha mebli kuchennych na zamówienie
Dom i Wnętrze

Ergonomia – podstawowa cecha mebli kuchennych na zamówienie

Kuchenne meble na zamówienie to rozwiązanie, które docenia się ze względu na wiele różnych aspektów. Jednym z nich jest ergonomia, która może objawiać się w nawet najmniej przewidywalnych rozwiązaniach i detalach. Co warto na ten temat wiedzieć?

Wysokość i usytuowanie blatów

Kuchnie na zamówienie Warszawa dopracowuje się przede wszystkim pod kątem usytuowania blatów i ich wysokości. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza ten drugi aspekt, który musi być dopasowany do indywidualnych preferencji klienta (wzory znalezione w sieci nie zawsze się sprawdzają). Usytuowanie blatów należy też powiązać z bliskim sąsiedztwem okien, które zapewniają odpowiednią ilość światła.

Istotne jest też położenie konkretnego blatu i jego najbliższe sąsiedztwo, tj. bliskość zlewozmywaka, sztucznych źródeł światła i szafek. Należy też zwrócić uwagę na ich kształt i sposób wykonania. Ciekawym rozwiązaniem są np. blaty składane, które – w zależności od potrzeb – można zamykać lub otwierać.

Uchwyty, czyli rzecz o ergonomii

Ergonomia użytkowania mebli kuchennych przejawia się w wielu różnych detalach. Jednym z nich jest sposób wykończenia uchwytu szafki kuchennej. Oczywiście najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest montaż gałki na powierzchni drzwiczek. Zdarza się również i tak, że inwestorzy decydują się na uchwyty frezowane, które nie zajmują nawet znikomej przestrzeni.

Ponadto kuchnie na zamówienie Warszawa, które nie posiadają klasycznie mocowanych uchwytów, charakteryzują się znacznie większą jednorodnością aranżacyjną. Rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza w nowoczesnych kuchniach, w których konsekwentnie dąży się do redukcji liczby zdobień i innych elementów dekoracyjnych.

Szafki górne

Jakiekolwiek kuchnie na zamówienie w Warszawie (i nie tylko) nie mogłyby się obyć bez górnych szafek. To dzięki nim aranżacja kuchni na wymiar może wykorzystać każdą wolną przestrzeń. Istnieje wiele modeli tego typu szafek, począwszy od stylowych i lekkich aranżacyjnie witryn aż po pojemne, poziome klapy. Nie bez znaczenia jest też sposób ich zamykania (systemy spowalniające domknięcie) i sposób wykończenia frontu.

Podsumowując, projektowanie kuchni na zamówienie wymaga od wykonawcy odpowiedniej dawki intuicji i wyczucia. Dzięki temu może on dopasować konstrukcję i strukturę kuchni do oczekiwań końcowego odbiorcy. Na szczęście ilość dostępnych rozwiązań jest na tyle duża, że umożliwia łatwy wybór pomiędzy poszczególnymi modelami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kuchnie na zamówienie warszawa http://bbmeble.pl.