Strona główna » Fintech – co należy wiedzieć na ten temat?
Ciekawe

Fintech – co należy wiedzieć na ten temat?

Najnowsza technologia ma na celu… . Tutaj każda osoba mogłaby właściwie wpisać swoje słowa, ponieważ badania pokazują, że na ten temat można mieć różne opinie. W głównej jednak mierze celem jest ułatwienie życia wszystkim użytkownikom, którzy to bazują na tego typu technologiach, w swojej codziennej pracy.

Financial technology

Dużo mówi się w ostatnim czasie o fintech’ach. O czym dokładnie jest mowa? Otóż fintech to skrót od financial technology. Jest to innowacyjna, nowoczesna technologia, której głównym zadaniem jest możliwość zaoferowania prowadzenia w jeszcze lepszy sposób usług finansowych. W głównej mierze skorzystać mają na tym banki, czy też kantory, które też zajmują się oferowaniem takich produktów, jak pożyczki, płatności, itd. Nie ma tak naprawdę oficjalnej definicji pojęcia fintech i wiele osób tłumaczy to po prostu na swój sposób.

Zalety fintech

Coraz częściej fintech onboarding oferowane jest różnym przedsiębiorstwom. Nie tylko banki internetowe mogą na tym skorzystać. 10Clouds oferuje możliwosć przygotowania produktu, który dopasowany będzie do indywidualnych potrzeb użytkowników. Ale czy naprawdę będzie warto? Warto wymienić zalety fintech, aby przekonać się, czy warto naprawdę interesować się tą technologią. Mowa jest tutaj m.in. o:

  • szybkość realizowania transakcji,
  • niskie koszta związane z realizacją poszczególnych transakcji,
  • oszczędność czasu,
  • ułatwienia związane z realizacją transakcji,
  • możliwość zaciągnięcia pożyczki online,
  • możliwość otrzymania ofert specjalnie dopasowanych do klientów – a to wszystko za pomocą specjalnie przygotowanych algorytmów,
  • automatyzacja, ułatwiająca podjęcie decyzji.

Zastosowanie fintech

Kto może skorzystać na tej innowacyjnej technologii? Otóż fintech jest do wykorzystania m.in. przez płatności internetowe, kryptowaluty, pożyczki on-line, banki internetowe, faktoring, kantory on-line, ubezpieczenia on-line, przelewy wykonywane w czasie rzeczywistym, ubezpieczenia on-line. Fintech znajduje także zastosowanie, jeżeli chodzi o możliwość zamówienia usług drogą internetową. Dobrym przykładem stać się tutaj może Uber. Kolejnymi miejscami, gdzie fintech znajduje zastosowanie to: zarządzanie inwestycjami, zarządzanie wydatkami, a także zarządzanie kredytami. 

Jak więc widać, coraz więcej osób ma możliwość skorzystać z technologii, która to oferuje ogrom ułatwień. Takich, które na pewno będą mogły zostać także wykorzystane, w przyszłości, również w innych branżach. 

 

https://huddled.com.pl/10clouds-polska-firma-na-rynku-swiatowym/ https://alexanderncsenate.com/czapsy-jezdzieckie-na-konia/ http://rosequarterdevelopment.org/miesniochwat-najwazniejsze-informacje/