Strona główna » Jakie buty w kolarstwie będą najlepsze?
Ciekawe

Jakie buty w kolarstwie będą najlepsze?

Wybór profesjonalnego i doskonale sprawdzającego się obuwia specjalistycznego często nie jest łatwe, a już szczególnie wiele trudności dostarcza w przypadku obuwia dla kolarzy. Mimo wielu wątpliwości i zagadek, w wielu przypadkach ostateczny wybór pada na buty rowerowe SPD.

Idealne buty rowerowe

W przypadku obuwia rowerowego jedną z najważniejszych cech, na którą bezwzględnie w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę jest gruba podeszwa (charakteryzująca między innymi buty rowerowe SPD). To właśnie ona gwarantuje nie tylko bardzo dużą stabilność, ale również i wytrzymałość obuwia (co jest niezwykle istotne nie tylko w przypadku osób jeżdżących profesjonalnie na rowerach). Dlaczego do jazdy rowerem nie sprawdzają się zwyczajne buty użytkowanie na co dzień? Dzieje się tak dlatego, że zdecydowana większość z nich ma dość miękką podeszwę, a co za tym idzie przy kontakcie z pedałami szybko się ściera.

Dobre buty rowerowe będą posiadały podeszwę, która będzie wysoce odporna na obciążenia, a co za tym idzie nie tylko zwiększy komfort, ale i bezpieczeństwo jazdy (dobre buty znacząco eliminują ryzyko wystąpienia kontuzji powstałych w wyniku upadków). Kupując buty rowerowe należy mieć także na uwadze materiał, z jakiego zostały wykonane. Dobry materiał musi nie tylko zapewniać uczucie komfortu w czasie jazdy, ale również zapewniać odpowiednią wentylację.

Buty rowerowe a warunki atmosferyczne w czasie jazdy

Dla zapewnienia sobie komfortu i bezpieczeństwa jazdy, ważny jest także dobór obuwia mając na względzie zarówno warunki atmosferyczne, jak i specyficzne cechy terenu, po którym jazda będzie się odbywała najczęściej. Wiosną i latem najlepszym rozwiązanie będą lekkie buty wykonane z przewiewnych materiałów, natomiast zimą i jesienią lepiej inwestować w obuwie wyposażone w specjalną membranę. Choć są one mniej komfortowe w użytkowaniu niż obuwie przeznaczone na cieplejsze miesiące, to jednak zapewniają bardzo wysoką ochronę przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak woda, śnieg, wiatr czy niska temperatura.

Buty rowerowe muszą być dostosowane nie tylko do warunków atmosferycznych, ale i do specyficznych cech terenu, po którym jazda będzie się odbywać. Do jazy szosowej oraz miejskiej najlepsze będą buty SPD, natomiast przy terenach dość ciężkich czy też górskich, najlepszym rozwiązaniem będzie wyposażenie się w rowerowe buty trekkingowe. Co ciekawe, doskonale sprawdzą się nie tylko przy jeździe rowerem, ale i w czasie lekkich wędrówek po górach, stanowiących urozmaicenie rowerowej wycieczki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/buty-rowerowe-spd-cat-70.

https://alliancedoctor.com/drzwi-tarasowe-podnosno-przesuwne-najwazniejsze-informacje/ https://malgo.com.pl/bryczesy-jakie-wybrac/ https://artexint.com.pl/jazda-konna-doskonaly-sposob-na-spedzanie-czasu/