Strona główna » Jakie siedziska ogrodowe wybrać?
Dom i Wnętrze

Jakie siedziska ogrodowe wybrać?

 

Wypoczynek na tarasie czy w ogrodzie w okresie lata to najlepszy sposób na relaks. Decydując się na zaaranżowanie tej przydomowej strefy warto postawić na siedziska ogrodowe dopasowane do naszych potrzeb. Współcześnie producenci zaproponują nam szereg interesujących kompletów meblowych, w których znajdziemy zarówno meble kawowe, jak i wypoczynkowe. Co wybrać?

Sofy – siedziska ogrodowe uniwersalne

Nie ma wątpliwości, że najlepsze siedziska ogrodowe to te, które pozwalają na przybranie wygodnej pozycji czy zmieszczenie kilkorga gości. Sofy ogrodowe to strzał w dziesiątkę, kiedy szukamy mebli uniwersalnych oraz ponadczasowych. Wśród rekomendowanych modeli warto zwrócić uwagę na meble technorattanowe – komplety tego typu odznaczają się dużą różnorodnością oraz świetnymi parametrami technicznymi. Meble technorattanowe cenione są przez ich trwałość: to zasługa zastosowanych materiałów. Lekkie, aluminiowe stelaże malowane są proszkowo, przez co nie są podatne na działanie wilgoci, odkształcanie czy korozję. Wierzch mebla tworzy misternie pleciona struktura technorattanowa, która do złudzenia przypomina naturalny rattan. Technorattan na długi czas zachowa swój wspaniały kolor – materiał ten nie płowieje. Szukając siedziska ogrodowego wybierzemy meble tarasowe outlet – to szansa na kupno wygodnego mebla w znacznie niższej cenie.

Jak chronić siedziska ogrodowe?

Aby nasze siedziska ogrodowe na długi czas zachowały wspaniały wygląd warto pomyśleć o ich odpowiedniej ochronie w czasie jesieni i zimy. Wśród proponowanych rozwiązań najczęściej wymienia się pokrowce ogrodowe, które tworzone są z tkanin poliestrowych. Gęsty splot pozwala na skuteczną ochronę mebli przed osiadaniem wilgoci czy kurzu, a jednocześnie tkanina pozwala na swobodną wymianę powietrza.