Strona główna » Jasne kolory w kuchni – jak je wykorzystać?
Dom i Wnętrze

Jasne kolory w kuchni – jak je wykorzystać?

Jasna i widna kuchnia to miejsce, w którym przebywa się z przyjemnością. Zaprojektowanie takiej przestrzeni jest dzisiaj naprawdę łatwe. Przygotowując się do remontu, warto poznać najnowsze trendy i zainspirować się propozycjami projektantów.

Nowoczesna, jasna kuchnia

Jasne wnętrza są przyjemniejsze w odbiorze i według psychologów – to właśnie w takich pomieszczeniach z większą przyjemnością przebywamy. Jasne kolory w kuchni to też jeden z najchętniej wykorzystywanych trendów. Nowoczesna jasna kuchnia sprawdzi się zarówno w mniejszych, jak i większych wnętrzach. Także aneksy mogą być zaaranżowane w ten sposób. Jasne, nowoczesne kuchnie to przede wszystkim funkcjonalne meble. Komplety meblowe składają się z wielu elementów, które pozwolą na wykreowanie praktycznego wnętrza. W skład kolekcji wchodzą szafki stojące i wiszące, regały, słupki, szafki przeszklone, ale też kosze cargo czy elementy pod zabudowę sprzętów kuchennych, takich jak piecyk czy zmywarka. Meble kuchenne tworzone są z wysokiej jakości płyt meblowych laminowanych i lakierowanych. Lśniące fronty odbijają światło, przez co pomieszczenie wydaje się jeszcze większe. Płyty meblowe są zabezpieczone przed działaniem wilgoci i ścieraniem, więc na długi czas zachowają doskonały wygląd.

Biała kuchnia z kontrastowymi akcentami

Jak nadać jasnej kuchni charakteru? Z pewnością warto wykorzystać kolorystyczne akcenty, które stworzą ciekawy kontrast. Przykładem jest kremowa kuchnia z ciemnym blatem, gdzie blat przełamuje jasną kolorystykę i nadaje wnętrzu bardziej oryginalnego charakteru. Inną propozycją mogą być uchwyty szafek w kontrastowych kolorach. Często wykorzystywanym trendem są również meble dwukolorowe – w takiej konfiguracji dolne szafki posiadają fronty np. w dekorze drewna, górne natomiast są białe lub beżowe.

https://bannedcd.org https://rattanmeble.com.pl https://amtm.pl