Strona główna » Kuchnia z wyspą do siedzenia – nowoczesne trendy aranżacji
Dom i Wnętrze

Kuchnia z wyspą do siedzenia – nowoczesne trendy aranżacji

Kuchnia z wyspą do siedzenia należy do jednych z najpopularniejszych, jeśli chodzi o aranżację. Mówi się, że wyspa jest do siedzenia i spożywania posiłków, ale tak naprawdę można wykorzystać ją jako blat roboczy, czy też miejsce na chwilowy gabinet.

Funkcjonalna kuchnia z wyspą do siedzenia

Chyba duża ilość osób nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, że tego rodzaju aranżacje są niezwykle wygodne, dzięki czemu można chociażby zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania. Nie każda osoba się na to decyduje, ale pod wyspą znaleźć można pojemne szafki kuchenne, dzięki czemu będzie można tam przechowywać m.in. różnego rodzaju sprzęty, czy też produkty spożywcze. Jeżeli ktoś będzie chciał, to na wyspie będzie mógł założyć instalację (jeżeli tylko warunki kuchenne na to pozwolą). Sprawi to, że na wyspie będzie można podłączyć kuchenkę z gazem, czy też zlew z wodą. 

Jakie wymiary powinna mieć wyspa?

Kuchnia z wyspą do siedzenia musi być miejscem wygodnym, gdzie prace będą odbywać się bez najmniejszych oporów. Sama wyspa nie może wpływać na pogorszenie się komfortu w tymże pomieszczeniu. Należy dopasować odpowiednie wymiary wyspy do całej kuchni. Jakie powinny one być? To wszystko jest zależne od indywidualnych preferencji. Pod uwagę należy wziąć wszystkich członków rodziny. Przyjmuje się, że wysokość takiej kuchni powinna wynosić m.in. 120 cm. Jeżeli chodzi o szerokość, to zalecane jest min. 40 cm. Chociaż może to być zdecydowanie większy wymiar, jeżeli tylko sama kuchnia na to pozwala. 

 

https://easi-ta-events.com/audyt-brc-co-nalezy-wiedziec-na-ten-temat/ http://tyxynk.com/sklep-jezdziecki-dla-amatorow-i-profesjonalistow/ https://adoptionua.com/funkcjonalne-komplety-mebli-aluminiowych/