Strona główna » Redukcja tkanki tłuszczowej – zabiegi, które pomagają modelować ciało
Ciekawe

Redukcja tkanki tłuszczowej – zabiegi, które pomagają modelować ciało

Nadmiar tkanki tłuszczowej to podstawowy problem, z jakim zmagają się osoby, dążące do perfekcyjnych kształtów. Sama dieta odchudzająca i treningi bywają niewystarczające, aby osiągnąć pożądane efekty. Gdy tradycyjne metody zawodzą, z pomocą przychodzą zabiegi modelowania sylwetki, które pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrnianiu ciała.

Dla kogo zabiegi wyszczuplające?

Zabiegi wyszczuplające i modelujące ciało dedykowane są osobom, które nie są w stanie uzyskać pożądanych efektów samymi ćwiczeniami i dietą. Należy jednak pamiętać, że procedury medycyny estetycznej nie są przeznaczone dla osób otyłych i ze znaczną nadwagą. Nadmierna masa ciała i duże pokłady tkanki tłuszczowej stanowią przeciwwskazanie w większości przypadków.

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi, celem zabiegów wyszczuplających jest przede wszystkim redukcja tkanki tłuszczowej. Nie chodzi tu jednak o zmniejszenie ilości tłuszczu na całej powierzani ciała, ale na wybranych obszarach. Problem z miejscowymi nadmiarami tkanki tłuszczowej nazywany jest miejscową otyłością i wbrew pozorom bardzo często dotyczy osób szczupłych. Jeśli masz oponkę na brzuchu, której w żaden sposób nie jesteś w stanie pozbyć się, chodząc regularnie na siłownię, to jesteś w gronie osób, którym dedykowane są profesjonalne zabiegi wyszczuplające.

Niechirurgiczne metody redukcji tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza

Zabieg ten nazywany jest wymrażaniem komórek tłuszczowych. Działa poprzez wychładzanie tkanki tłuszczowej do około -8°C. Kriolipolizę wykonuje się na obszary ciała, w których występuje nadmiar podskórnego tłuszczu, w tym również okolice podbródka. Warunkiem przystąpienia do zabiegu jest co najmniej 2-centymetrowa grubość tkanki tłuszczowej. Kriolipoliza polega na chłodzeniu wybranego obszaru w ciągu kilkudziesięciu minut. Chłód działa destrukcyjnie na komórki tłuszczowe, ale nie wpływa znacząco na stan skóry (nie ma ryzyka odmrożenia). Pod wpływem zimna tkanka tłuszczowa kurczy się, a organizm zajmuje się usuwaniem „rozpuszczonego” tłuszczu. Według różnych danych kriolipoliza umożliwia redukcję tłuszczu nawet o 30-40% na danym obszarze. Ostateczne efekty można ocenić po upływie 12 tygodni.

Lipoliza iniekcyjna

Podobne efekty można uzyskać, decydując się na lipolizę iniekcyjną. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu wprost do tkanki podskórnej specjalnej substancji, która prowadzi do „rozpuszczenia” tkanki tłuszczowej. W skład preparatu wchodzi przede wszystkim fosfatydylocholina – bezpieczna dla organizmu substancja pozyskiwana z nasion soi. W połączeniu z deoksycholanem sodu prowadzi do powstania stanu zapalnego w tkance tłuszczowej, czego efektem jest rozpad komórek i uwolnienie tłuszczu. Organizm transportuje produkty uboczne tego procesu do wątroby, gdzie są one przetwarzane i usuwane na zewnątrz.

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu

Sposobem na ostateczne pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest liposukcja. Zabieg ten wykonuje się jednorazowo, aby trwale usunąć niechciane komórki tłuszczowe. Jest to jednak dość skomplikowana procedura, wymagająca co najmniej 2-tygodniowej rekonwalescencji i noszenia specjalnego ubranka uciskowego. Zaletą liposukcji jest gwarancja, że ciało zostanie wyszczuplone w takim stopniu, jak założyliśmy przed zabiegiem. Podczas odsysania tłuszczu można usunąć określoną ilość tkanki tłuszczowej i nie trzeba czekać, aż organizm sam się jej pozbędzie. W nowoczesnych klinikach medycyny estetycznej można skorzystać z najmniej inwazyjnych metod liposukcji, np. laserowej czy ultradźwiękowej. Są to nadal zabiegi chirurgiczne, jednak dzięki zastosowaniu specjalnych technologii, wiążą się ze zmniejszonym ryzykiem powikłań.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.

 

https://adaptacjawnetrz.pl https://powloki.com.pl https://promyana-bg.org/dlaczego-kapadocja-przyciaga-turystow/