Strona główna » Rozwód – jak przebiega i czy konieczna jest pomoc adwokata?
Ciekawe

Rozwód – jak przebiega i czy konieczna jest pomoc adwokata?

Rozwód to niezwykle emocjonalny czas w życiu dwojga ludzi. Nie ma znaczenia, czy staż małżeński był długi czy krótki – rozwód to zawsze trudny czas, w którym warto znaleźć wsparcie bliskich. Jak przebiega rozwód? Czy konieczna jest pomoc adwokata w czasie rozwodu?

Rozwód bez orzekania o winie

Polskie sądy toną w sprawach rodzinnych, również sprawach rozwodowych. Zdecydowana większość z nich to jednak sprawy bez orzekania o winie. Oznacza to, że oboje małżonków godzi się na rozwód i chcą współpracować w czasie jego procesu. Długość sprawy rozwodowej w takim przypadku może zależeć od tego, czy para doczekała się potomstwa oraz czy posiadała wspólny majątek. Jeśli małżeństwo nie miało dzieci i zarządziło rozdzielność majątkową sprawa staje się znacznie łatwiejsza.

Rozwód z podziałem majątku – czy pomoc adwokata jest zasadna?

Kiedy sprawa rozwodowa jest bardziej skomplikowana i konieczne jest podzielenie majątku czy podzielenie opieki nad dzieckiem warto zastanowić się nad zatrudnieniem adwokata. O zaletach jego pracy przeczytamy na stronie adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje. Doświadczony adwokat nie tylko przedstawi nam możliwości, jakie daje nam prawo, ale też będzie nas reprezentował w sądzie, dbając o nasze dobre imię i interesy.

Zatrudniając adwokata przede wszystkim musimy dokładnie przedstawić mu sytuację i powody, dla których doszło do rozwodu. Adwokat ma za zadanie zapoznać się z faktami i bezstronnie ocenić je, jednocześnie oceniając szanse swojego klienta w sądzie. Wspólnie z adwokatem możliwe będzie opracowanie linii działania przed sądem i walka o wcześniej ustalone cele: alimenty, opiekę nad dzieckiem, równy podział majątku. Obecność adwokata w sądzie to także niewątpliwe wsparcie i pomoc dla strony rozwodowej.

 

 

https://benmizrachi.com/praktyczna-sofa-narozna-ogrodowa/ https://antonraby.com/sklep-dla-wszystkich-jezdzcow/ https://mpfasdpic.org/kask-jezdziecki-zadbaj-o-swoje-bezpieczenstwo/