Strona główna » Sposób na wygodny taras – fotel podwieszany
Dom i Wnętrze

Sposób na wygodny taras – fotel podwieszany

Przydomowy taras to miejsce, które w okresie lata zmieni się w nasz salon na świeżym powietrzu. Nie trzeba wiele, aby przestrzeń tę zmienić nie do poznania. Poprzez wykorzystanie trwałych i eleganckich mebli takich jak fotel podwieszany stworzymy miejsce, z którego chętnie korzystać będą wszyscy domownicy. Jakie meble i dodatki wybrać, aby spędzić lato blisko domu w najlepszym towarzystwie rodziny i bliskich?

Fotel podwieszany: wygodny sposób na relaks

Odpoczynek w słońcu to najlepsza opcja na słoneczne popołudnie. Na własnym tarasie możemy czytać, podawać posiłki, drzemać, przyjmować gości – możliwości jest naprawdę wiele! Szukając mebli ogrodowych najczęściej zwracamy uwagę na elegancję, estetykę, ale również kolory czy ilość elementów danego kompletu. Chcąc stworzyć ciekawą aranżację tarasu warto sięgnąć po nietuzinkowe rozwiązania, np. fotel podwieszany.

Nowoczesny fotel podwieszany w formie kokonu to mebel, który z pewnością skradnie serca niejednego użytkownika. Obszerne siedzisko zawieszone jest nad ziemią i wypełnione wygodnymi poduszkami. W takim kokonie skryjemy się nie tylko przed silnym promieniowaniem słonecznym, ale również przed chłodniejszymi podmuchami wiatru. Fotel podwieszany okaże się naszym spełnieniem marzeń o wypoczynku blisko natury – sprawdzi się on nie tylko na tarasach, ale również na balkonach czy w ogrodach. W okresie zimowym możemy wnieść go do domu!

Konstrukcja fotela podwieszanego

Konstrukcja mebla takiego jak fotel podwieszany pozytywnie nas zaskoczy. Podstawą jest tu stelaż wykonany z aluminium malowanego proszkowo. Materiał ten jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, pojawianiem się ognisk rdzy. Wierzch mebla tworzy najczęściej plecionka technorattanowa, której nieporowata struktura nie chłonie wilgoci ani brudu.