Strona główna » Tańsze OC dla młodego kierowcy
Motoryzacja

Tańsze OC dla młodego kierowcy

Każda osoba kupująca własny samochód jest prawnie zobowiązana do ubezpieczenia swojego nabytku. Osoby regularnie, co roku odnawiające polisę mogą liczyć na zniżki przyznawane między innymi za bezszkodową jazdę czy staż za kierownicą.  Niestety, młodzi kierowcy zaczynający dopiero swoją przygodę z motoryzacją nie mogą liczyć na specjalne ulgi. Jak sprawić, żeby kupno ubezpieczenia nie odbiło się w tak dużym stopniu na budżecie? Sprawdź nasze rady!

Współwłasność

Pierwszym sposobem na zmniejszenie wysokości składki na obowiązkową polisę OC jest formalne współdzielenie pojazdu z kierowcą, który już ma na swoim koncie wypracowane zniżki. W tym przypadku w dowodzie rejestracyjnym wpisanych będzie dwóch właścicieli. Współwłasność samochodu można ustanowić na podstawie umowy o darowiźnie. Takie rozwiązanie będzie szczególnie korzystne podatkowo w przypadku, gdy umowa zawierana jest pomiędzy osobami blisko spokrewnionymi.

Rejestracja w mniejszym mieście

Na wysokość składki OC wpływa bardzo wiele czynników. Jednym z nich jest rejon, w którym rejestrowany jest samochód. Osoby posiadające dwa mieszkania lub studiujące w innym mieście mogą zarejestrować pojazd w mniejszej, a zatem mniej ruchliwej i bardziej bezpiecznej miejscowości. W tym momencie wysokość składki na polisę automatycznie maleje.

Sprawdź, zanim kupisz!

Kupno polisy OC jest niemałą inwestycją. Zanim udamy się do biura danego towarzystwa ubezpieczeniowego, warto sprawdzić oferty multiagencji dysponujących ofertami wszystkich czołowych ubezpieczycieli. Nie musisz wychodzić z domu, aby porównać ze sobą dziesiątki ofert. W sieci znajdziesz porównywarki, dzięki którym szybko znajdziesz najkorzystniejszy dla siebie wariant dostosowany do indywidualnych preferencji. Więcej praktycznych informacji znajdziesz na stronie  punkta.pl.

https://corralesartists.org https://iclear.pl/jaka-walute-najlepiej-zabrac-na-wakacje-do-turcji/ https://web7group.com