Strona główna » Uzupełnienie tarasowej aranżacji w formie tarasoli
Dom i Wnętrze

Uzupełnienie tarasowej aranżacji w formie tarasoli

Piękny i zadbany taras zachęca do tego, aby spędzać tam czas i odpoczywać w promieniach słońca. Producenci mebli outdoorowych dostarczają nam wiele rozwiązań, które pozwolą na funkcjonale zapełnienie tego tarasu. Aby cieszyć się chwilami blisko natury warto zadbać nie tylko o swój komfort, ale i bezpieczeństwo. Pomoże nam w tym tarasola.

Zadaszenie tarasu czy miejsca wypoczynkowe w ogrodzie jest konieczne, aby nie narażać się na nadmierne promieniowanie słoneczne. Wykorzystywane do niedawna parasole ogrodowe nie dawały nam tyle cienia, ile było potrzebne, dodatkowo wymagały ciągłego regulowania, poprawiania. Alternatywą okazały się nowoczesne tarasole, których konstrukcja pozwala na zadaszenie całego tarasu i zapewnienie nam przyjemnego cienia. Jak konstruowane są tarasole? Co warto o nich wiedzieć?

Tarasola – idealny towarzysz odpoczynku na świeżym powietrzu

Tarasole to innowacyjne konstrukcje, których zadaniem jest ochrona odpoczywających przed promieniowaniem UV i niespodziewanym deszczem. Piękne projekty tarasoli niebagatelnie wpływają również na estetykę samego tarasu. Na stronie tarasola.pl znajdziemy wiele ciekawych projektów tarasoli, w których dach tworzony jest z aluminiowych, ruchomych lameli, jak i trójwarstwowej tkaniny. Dachy są ruchome – ich pozycję możemy regulować przy pomocy dedykowanego pilota lub też manualnie.

Jak zbudowana jest tarasola?

Konstrukcja tarasoli wykonana jest z aluminium malowanego proszkowo – elementy są łączone w trwały sposób, a sama konstrukcja opiera się silnym poduchom wiatru, obciążeniu związanego z pokrywą śnieżną. Wewnątrz ukryty jest system odprowadzania wody. Tarasola może być uzupełniona elementami takimi jak panele boczne chroniące przed podmuchami wiatru czy promienniki podczerwieni.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/42-stolik-kawowy-nowoczesny https://www.gama-sklep.com.pl/a/66-kuchnie-otwarte-na-salon https://beesafe.pl/porady/rejestracja-samochodu-zabytkowego/