Strona główna » Zabieg HIFU – modelowanie sylwetki bez igieł i skalpela
Zdrowie i Uroda

Zabieg HIFU – modelowanie sylwetki bez igieł i skalpela

Zabieg HIFU wykorzystuje zogniskowaną energię ultradźwiękową, dzięki czemu w nieinwazyjny sposób ujędrnia i wyszczupla ciało. Sprawdź!

Zabieg HIFU – modelowanie sylwetki bez igieł i skalpela

Zabieg HIFU to mało inwazyjna metoda modelowania sylwetki o kompleksowym działaniu. Zastosowane podczas zabiegu zogniskowane ultradźwięki nie tylko ujędrniają skórę, ale też powodują redukcję tkanki tłuszczowej. Metoda ta zdobywa coraz większe grono zwolenników, dzięki swojej niskiej inwazyjności i wysokiej skuteczności. Wyjaśniamy, na czym polega zabieg HIFU na ciało.

Co to jest HIFU?

HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) to innowacyjna technologia wysoce skoncentrowanych ultradźwięków. Mają one zdolność bezinwazyjnego przenikania przez naskórek do głębokich warstw skóry (do 18 mm). Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie zabiegi HIFU działają bezpośrednio na SMAS (system podskórno-mięśniowo-rozcięgnowy), gdzie powodują kontrolowane uszkodzenia w obrębie: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej.

Zabieg HIFU pobudza naturalne procesy regeneracyjne, a także wspomaga produkcję kolagenu, który odpowiada za właściwą sprężystość i jędrność skóry. Ultradźwięki przyczyniają się również do upłynnienia zawartości komórek tłuszczowych, naruszenia ich ścian, co w konsekwencji powoduje wydostawanie się treści w przestrzenie międzykomórkowe.

Na czym polega zabieg HIFU na ciało?

Zabieg HIFU przeprowadzany jest przez lekarza lub kosmetologa po dokładnym wywiadzie z pacjentem, którego celem jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Zastosowanie skoncentrowanych ultradźwięków niewskazane jest m.in. w przypadku ciąży, choroby nowotworowej czy aktywnej infekcji skórnej.

Procedura rozpoczyna się od dobrania odpowiednich parametrów urządzenia zależnych od obszaru zabiegowego. Największa głębokość działania, którą można zastosować to aż 18 mm. Dzięki temu można usunąć najbardziej oporną tkankę tłuszczową, np. z okolicy brzucha. Zabieg HIFU polega na wielokrotnym przyłożeniu głowicy urządzenia do wybranej partii ciała. Znieczulenie nie jest konieczne. Lekarz przykłada do skóy pacjenta głowicę, która emituje ultradźwięki, a te działają na ciało wielowymiarowo – rozbijają tkankę tłuszczową, dając efekt wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki, a także pięknie ujędrniają skórę.

Podczas zabiegu HIFU skóra podgrzewana jest do temperatury wyższej niż 65°C. W efekcie powstają mikrouszkodzenia, które stwarzają idealne warunki do intensywnej przebudowy skóry. Drobne oparzenia stymulują produkcję kolagenu w skórze i sprawiają, że staje się ona grubsza i jędrniejsza. Duża głębokość działania oraz zastosowanie wysokiej temperatury umożliwiają również uszkodzenie komórek tłuszczowych. Tkanka tłuszczowa usuwana jest z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego.

Jakie efekty daje modelowanie sylwetki z użyciem technologii HIFU?

Zabiegi HIFU mają wszechstronne zastosowanie – służą do odmładzania i regeneracji skóry, a także wyszczuplania sylwetki. Ultradźwięki sprawdzają się przede wszystkim w przypadku problematycznych partii ciała, w których zazwyczaj gromadzi się oporny, ciężki do spalenia ćwiczeniami tłuszcz. Dzięki HIFU możemy nie tylko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z tych miejsc, ale także znacząco ujędrnić skórę. Efektem zabiegu jest głęboka regeneracja i rewitalizacja, a przede wszystkim efekt naturalnego, spektakularnego liftingu.

Ogromnym plusem zabiegu HIFU jest to, że jego rezultaty są trwałe, a do tego, aby zobaczyć efekty, wystarczy tylko jedna sesja. Poprawę wyglądu partii poddanej zabiegowi można zaobserwować mniej więcej 3 miesiące po odbytej terapii – czas ten wynika z naturalnego procesu regeneracji skóry zapoczątkowanego podczas procedury HIFU.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o metodzie HIFU, skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

https://imagesduo.com https://greaterrangedj.com https://wtrawiepiszczy.com.pl